Fizykoterapia

Są to zabiegi z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń emitujących bodźce fizyczne. W  gabinecie posiadam urządzenia do wykonywania zabiegów laseroterapii, terapii ultradźwiękami i magnetoledoterapii.

Laseroterapia 

Zabieg wykonywany jest w celu eliminacji stanu zapalnego i przyspieszeniu procesów gojenia tkanek miękkich. Seria zabiegów wykonywana jest np. w ostrej postaci bólowej okolicy stawów skroniowo-żuchwowych, po urazach lub ekstrakcji zęba.

 

Terapia ultradźwiękami

Zabieg wykonywany jest za pomocą aparatu ze specjalną głowicą, która kontaktuje się za pomocą żelu bezpośrednio ze skórą. Dzięki mikromasażowi i efektowi cieplnemu uzyskuje się rozluźnienie tkanek poddawanych zabiegowi oraz polepszenie mikrokrążenia. Podanie leku przeciwzapalnego w postaci żelu wzmacnia efektywność terapii.

 

Magnetoledoterapia

Skojarzona terapia z zastosowaniem pola magnetycznego i światła. Znajduje zastosowanie w przyspieszaniu regeneracji nerwów np. nerwu zębodołowego dolnego i podjęzykowego. Objawami uszkodzenia tych nerwów jest niedoczulica, uczucie zdrętwienia okolicy bródkowej, wargi oraz bocznej strony języka. Jedną z przyczyn występowania tych objawów jest powikłanie po ekstrakcji zatrzymanych ósemek w żuchwie.

 

Więcej o zastosowaniu bodźców fizycznych w stomatologii znajdą Państwo w artykule - kliknij tutaj.

Gabinet powstał dzięki wsparciu finansowemu pozyskanemu w ramach projektu „Szkoła Przedsiębiorczości UJ – Innowacje i Biznes”.